Červen 2007

Deltora 2

30. června 2007 v 22:31 | autorka: Emily Roddaová
1 - Jeskyně strachu
2 - Ostrov přeludů
3 - Země stínů
Zvětšeno:
O čem je Deltora 2?
Pán Stínů už sice neovládá Deltoru, ale spousta Deltoranů zůstala jako otroci v Zemi stínů. Existuje také legenda o Pirranské píšt'ale, jejíž zvuk dokáže zničit Pána stínů. Jasmína se vydá do Osminských vrchů podle legendy a Liefovi a Bardovi nezbývá nic jiného, než jít za ní. Zbytek vám nepovim, pěkně si to přečtěte jestli chcete vědět jak to bylo dál :oD
Další bude Deltora 3

Nesnadno

30. června 2007 v 22:07
100617
Chocolate
Coffee
More chocolate
...
Good morning! :D

Píšu sestře ve snaze udržovat nějaký kontakt, nějaké důkazy, že tahle strana spojení je ještě naživu, ale nereaguje. Nejspíš má moc práce. Nakonec, naše pracovní náplně se jedna druhé dost podobají, rozdíly způsobují především různá prostředí, tak by mě ani nepřekvapilo, kdyby reakce dorazila až o Muzejní noci.

Lila jsem do sebe kávu
přikusovala čokoládu
pálila tabák
v domnění, že to pomůže

Přitom moc dobře vím, že káva už mě neprobouzí, čokoláda je dobrá tak akorát na extra akné a po cigaretách se mi nikdy nechce nic, natož se hýbat. Včera jsem si z práce domů přitáhla pravé chodidlo, které při kolempoledním pobíhání zapomnělo, že je chodidlem, a rázně se ohrazovalo proti tomu, aby po něm kdokoli šlapal.
Lehla jsem si k filmu, s nadějí, že v dané poloze se chodidlo rozpomene, že je chodidlem. O hodinu později už jsem spala. Ani si nevzpomínám, kdy naposledy se mi povedlo usnout o pracovním dni už v deset večer.

Můj stravovací režim stojí za hovno. Vím o tom, a tak jsem si včera koupila další čokoládu. Dnes ráno mě navštívil pan spisovatel, tak jsem ho zlehka sjela za ten jeho rohlíkový režim. Vyčetla mu, že s tím problémem nic nedělá, ač o něm ví. Je to snadný, když si člověk představí, že mluví na sebe.

Výstupem posledních týdnů nebo měsíců je zjištění, že mi nedělá problém se s někým obejmout nebo někomu dovolit fyzický kontakt bez předchozího varování - jen si toho člověka musím napřed zamilovat. To není těžké, není-li to absolutní píča nebo kokot.
Akorát se to ti lidé nesmí nikdy dozvědět...

Kaahn - ikona

24. června 2007 v 11:38
No, byla to piplačka tohle udělat ale je to hotový! Ikona s Kaahnem je na světě


Ke znamením zvěrokruhu

22. června 2007 v 13:09


Obráázky

15. června 2007 v 11:11
Našla sem pár obrázků, nějakym způsobem se mi líbily tak je sem dávám.

Příčinou může být i nuda

10. června 2007 v 20:36
170617

Kdysi na základní škole se nás občas snažili vychovávat k odporu ke drogám. Pedagogové vždy na dvě hodinky za týden nebo čtrnáct dní přizvali dvojici, řekněme, aktivistů z místního centra pro pomoc drogově závislým (nebo tak něčeho; ta paměť už není, co bývala), a ti si s námi povídali. Zjišťovali, co víme a co nevíme, místy nám doplňovali vzdělání, občas se mluvilo o věcech, o kterých už nikdy víc nikde nepadlo ani slovo. Jedno ze základních pravidel nakonec bylo nevynášet informace.

Nedávno se odkudsi z hlubin dávno nepodstatných vzpomínek vynořil moment právě z některých takových dvouhodinek. Řeč byla o důvodech, proč tak lidé kdy zkusí nějakou drogu. Proč by kdy kdo začal kouřit.

Nátlak kamarádů. Vidí to u příbuzných. Lákání zakázaného.

Nuda.

Tehdy jsem zaboha nedokázala pochopit, jak jako kdo může začít kouřit z nudy. Připadalo mi to jako jedna z nejabsurdnějších hypotéz světa.

Ale teď sedávám na recepci a občas je tu mrtvo. Všichni turisti túrují po městě nebo se snaží nahnat pár hodin spánku před nočním, případně brzce ranním letem/vlakem/busem. Vím, že momentálně nemám nic urgentního na práci. Že jsem dnes vyřídila už sto padesát milionů blbostí a leností, že mám nárok na nějakou tu pauzu. (Koneckonců, jen málokdy mi hrozí, že bych stihla tu ze zákona povinnou půlhodinovou pauzu po každých čtyřech nebo kolika hodinách práce. To v pohostinství prostě nehrozí, rozhodně ne tady a o sezóně.) Dávám si pauzu řešením nonogramů, ale z denního vejrání do tohohle monitoru mě už pálí oči. Venku je polosvětlo, pološero, polozataženo a divně. Knížku si s sebou do práce neberu od té doby, co se na ni vztahují nepěkné zákony schválnosti; sešit na kreslení zrovna tak.

A tak se zvednu ze židle. Vezmu hrnek, zamknu recepci, a jdu k oknu. Ke kuřáckému okénku.

Jdu si zapálit, protože nemám co dělat. Technicky vzato, jdu si zapálit z nudy.

Je to vtipný, jak se význam některých slov člověku s přibývajícími lety posouvá. Dodnes bych jako nudu označila raději situaci, kdy prostě není, není do čeho píchnout; kdy člověk samým nedostatkem uplatnění okusuje stůl.

Na druhou stranu, každý to s těmi závislostmi asi máme trochu jinak.

Omnimenu

2. června 2007 v 17:07 | Atris M.
Protože pochybuju, že ještě někdo má chuť se orientovat v tom bordel-menu, co jsem si vymyslela minule.
A abyste nemuseli moc zkoumat světlost textu, všechno tučné je rozkliknutelné.

Nefunkční odkazy bez milosti nahlašujte. :)

***

(velice stručné informace o tomto blogu)


> Tvorba
(něco na pohled)
Pro (relativně) menší nutnost klikání a pro méně textu přejděte rovnou do Galerie.

- Obrázky:
- Na papíře:
2008-2011 (145) (prakticky odpad, ale to vlastně i v dalších letech...)
2012 (20)
2013 (13)
2014 (3)
2015 (19)
2016 (10)
2017 (5)

- Korálky
- Vybavení (1)

(v této kategorii skoro nic není, kousek pod demotivujícím nápisem "Nebyly nalezeny žádné články" najdete výčet podrubrik a kolik toho v které je)

(mostly brainfarts)


> Fotos
(a jestli se to někomu nelíbí, ať mi klobouk políbí)

- výběr z této kategorie: na Rajčeti
- Anežka (tzv. cvokočka)

- Výlety:
- chaoticky: na Rajčeti
(loading nedokončen)


> Díra v hlavě
(něco na čtení)

- Ze života A.M. (jelikož už na to byl vznesen dotaz, tak to jsem jakože já)- Několikero dalších, už roky mrtvých kategorií, které ani nestojí za zmínku(dodáno jen pro úplnost, ale není tam dohromady nic, co by stálo za ten ztracený čas)

Přebarvená ikona Starshina (pro Páju)

2. června 2007 v 17:05
Je to takhle OK?