Říjen 2008

Design na listopad

31. října 2008 v 17:17 Použité layouty
Tak co vy na něj? Líbí?
Nemohla sem to vydržet a dávám ho sem už dneska...Je na něm jedna nedodělaná věc - zapomněla sem na nadpis Kontakt, takže ten bude až za nějakou tu dobu...
A co vy na něj? Pište do komentářů!
(jo a... na tom obrázku mi kvůli formátu JPG písmo třošku zesvětlalo... jinak je stejný jako ty větší nadpisy [Další články maji správnou barvu])

Páté bydliště

28. října 2008 v 19:10 | Atris M.
101016

Stěhovat se pryč od Jacka bylo takové smutně definitivní.

Jasně, už nějakou dobu před naším "rozchodem" (nemůžu si pomoct, uvozovky jsou potřeba, nebyl to žádný "řádný" rozchod, prostě jsme se jednoho dne usnesli, že nemá cenu pokračovat; a taky bylo těch posledních pár měsíců tak nijakých, prostě koexistenčních, jako bychom nebyli víc než spolubydlící s výhodami...) to viselo ve vzduchu. Že brzy prostě odejdu pryč. Přesto mám pořád klíče, nechal mi je, a nechtěla jsem z něj páčit důvod. Možná ho nezná ani on sám. Ale dobírat se původu toho rozhodnutí by ničemu neprospělo, a tak se k ničemu ani nechystám.

Hlavní město.
Většina lidí, se kterými ještě máme důvod se tu a tam sejít, se tady vyskytuje spíš více než méně, takže volba byla poměrně jasná. A když už ne kvůli nim, tak alespoň kvůli práci. Je sice dost vyčerpávající brát si na krk ještě těch pár nočních přjezdů za měsíc, ale spánek mi stejně dávno neposkytuje nic moc potřebného (hlavně od té doby, co jsem přišla o ty nejlepší sny), tak o co jde. Zpět do Příbrami bych stejně nechtěla, a úplně jinde bych se nejspíš usadit nedokázala.

Chci říct - nedokázala jsem se zatím pořádně usadit ani tam, kde jsem se narodila a kde jsem strávila většinu dosavadního života. Snaha o až tak nový začátek by byla nejspíš předem ztracena.

A tak jsem se jednoho deštivého letního dne objevila na Žižkově, abychom se všichni seznámili.
Byt je totiž sdílený. Kdybych svému mnohem mladšímu já řekla, že se jednou přistěhuje mezi úplně cizí lidi proto, že to vypadá jako super nápad, nejspíš bych dostala penálem po hlavě a byla tázána, zda teda i svědomitě beru nějaký prášky na hlavu.
Jsem tu teprve šestým měsícem, ale mé původní spolubydlící už jsou pryč. Dvě se odstěhovaly; třetí, která ráda trávila čas v mé posteli, přejelo auto.


Sdílený byt je docela fajn záležitost. Rozhodně to finančně vychází lépe než jen-vlastní prostor, i když je potřeba se občas v něčem trochu omezit. Ale jako někomu, kdo bydlíval ve 2+1 se čtyřmi lidmi (byť šlo o nejbližší rodinu) a spoustu letních dní trávíval v často jedenáctičlenné společnosti v jednom domě, mi to problémy nedělá. Stejně teď většinu dní bývám v práci.

Můj pokoj je větší než většina místností, v kterých jsem kdy dříve přebývala, a nemusím řešit, co tu kde je nebo není, co by mohlo vadit jiným lidem, protože žádní jiní lidé sem beze mě nebo mého vědomí nevkročí. A pokud ano, nemůžou si stěžovat, protože tu nemají co dělat.

Naproti dveřím sedí velké třídílné okno.
Nikdy dřív jsem neměla okno obrácené na jihozápad. Růže ho přivítaly se zvědavým povděkem, ač stejně jako já zrovna nedávají přednost vyšším teplotám. Když se po letních prázdninách konečně trochu ochladilo, začaly všechny kvést, a o to raději na něm s nimi čas od času vysedávám.

Taky je to první okno, ve kterém jsem postřehla díry na zajištění případného čehokoli, co by se vyskytovalo venku na parapetu. Nemám v plánu pořizovat venkovní květiny/truhlíky ani sušák, ale rozhodně to přijde vhod, až pořídím na zimu nějaký ptačí zob. Hned za oknem totiž roste bříza, vyšší než strop tady ve třetím patře, a na ní sedává spousta sýkorek. Nevadí jim, když je při vysedávání na parapetu pozoruju, tak bych je rozhodně mohla na oplátku přes zimu aspoň trochu živit.

Co jsem se přistěhovala, mám ve všemožných oblastech tolik prostoru, až jsem z toho občas nervózní. Nemusím řešit, kam se vejde další kniha, další obraz nebo další čaj. Nemusím řešit, kolik času ještě můžu strávit u piva a v dobré společnosti, abych stihla aspoň poslední spoj.
Na druhou stranu, kdybych už z ničeho nebyla ani trochu nervózní, mohla bych se stejně tak dobře zabít. A to prý svým lidem nesmím udělat...

28. října 2008 v 19:07 | Atris M.
► Názory - co si o některejch věcech myslim...
► My art - výtvory rovnou z papíru...

► Ze života A.M. - prostě... moje kecy :)

Kam to vlastně všechno mizí???

27. října 2008 v 16:51
Co dokáže bloggera jako sem já vážně a doopravdy nas*at?
Mizení obrázků.
Představte si, že se chystáte si předpřipravit další design, na kterej ste vždycky viděli tuny a tuny obrázků. Zapnete internet, do vyhledavače napíšete co potřebujete a...
...nic.
Prostě a jednoduše nic. Všechno se rázem vytratí. Z těch tun a tun obrázků najdete jen pár a ještě k tomu jen ty, co sou moc malý, moc divný a podobně.
Docela by mě zajmalo, kam to všechno mizí.
Nevíte???

Angličtina na blogu

27. října 2008 v 16:33 | Atris M. |  Odpadkový koš
K tomuhle už vážně musim napsat. Už sem se smířila s tim, že nikdo jinej to asi nevidí, ale stejně si postěžuju ^_^
Souhlasim s tim, že blog vypadá líp, když sem tam něco popíšete anglicky (například když je v záhlaví napsáno "Welcome to my world", vypadá to rozhodně líp než kdyby to tam bylo česky). Ale má to svojí hranici. A ta hranice je...
...mluvnice :)
Teď si možná řikáte: "Ježiši, co sem zase ta ***** plete češtinu a anglinu, ve škole jí je taky dost!"... Ale mě jde o něco jinýho.Úplně mě odrovnává, když někdo, kdo ani anglicky neumí, si tim jazykem popisuje blog. Třeba kravinama jako je "my and blog" (teda v případě, že blog má jednoho majitele/majitelku) anebo (kvůli tomu sem málem spadla ze židle :D) "Welkome to me blog".
Ale vážně - neni to na hlavu? Popsat část blogu jazykem, kterej ani neumíte...
Pište svůj názor!

Ať (ne)žijou projekty - a zvlášť ty školní...

24. října 2008 v 16:32 | Atris M. |  Ze života A.M., 2008-2010
No, tak to mam za to, že mi jde angličtina...
Skoro vždycky, když se objeví školní projekt, kterej má něco společnýho s angličtinou, zavolaj . Posledně to byli nějaký Afričani, předtim okresní soutěž v konverzaci, tentokrát natáčení filmu pro nějaký Holanďany či co. A ještě dostala naše skupina to nejhorší téma - ubytování. Mohli sme mít volnej čas, část města ve který bydlíme, ale ne, my musíme mít ubytování.
No neštvalo by vás to?? Náplň víkendu a prázdnin bude školní projekt. A to máme mít volno. Všechno připravit na čtvrtek hned po prázdninách... To je přece nenormální! Věděla sem o tom od...sakra, co to bylo za den? Úterý? Středa? Fakt nevim...
Ale proč to vlastně píšu? Asi abych vám nějak sdělila, že nadprůměrné výsledky způsobují pokažený volný čas...
Takže pozor na to...

Díky všem :)

21. října 2008 v 19:25
...a teď myslim opravdu všem, co sem kdy přišli. Poslední dobou se totiž (sice ne o tolik, ale přece jen je to znát) zvedla návštěvnost blogu. Docela mě to překvapilo, a to vážně mile :) Takže ještě jednou dík všem, co sem choděj - alespoň vidim, že články, který píšu, taky někdo čte :)

Jo, ještě je poslední možnost hlasovat v SONB právě tady - je to finále, a byla bych moc ráda, kdyby se tam objevilo víc než těch 10 hlasů (neřikám, že musíte hlasovat pro mě - to je na vás :] ale budu ráda, když alespoň jednou vyhraju něco jinýho než bleskovku ^.^)...

2. kolo SONB!!

17. října 2008 v 18:13 Stalo se, děje se
Díky vám sem postoupila do 2. kola... *thx*...
Takže PROSIIM, podpořte mě i ve finále (protože se přihlásili 4 a dva vypadli) a hlasujte - samozřejmě pro koho chcete, ale byla bych ráda, kdybyste ten hůas dali mě - ve druhém kole...:
Ještě jednou dík všem :)

SONB!

14. října 2008 v 20:33 Stalo se, děje se
Zase sem se přihlásila do SONB, takže prosim vás pár lidí, co mi sem chodíte - HLASUJTE pro koho chcete, samozřejmě budu mít radost, když mi přibyde nějakej ten hlas :)
A odkaz na hlasování je právě tadyy!!!

Pes

13. října 2008 v 13:51 Na papíře 2008-2011
Podle čínskýho horoskopu sem pes...

Jak často sem chodíte?

8. října 2008 v 16:13
Návštěvnost mi upadá...tak by mě zajmalo, jestli sem hoděj pořád ty samý lidi, nebo tu mam každej tejden někoho jinýho, kdo se sem už nikdy nevrací? Hlasujte :)

Blog.cz

4. října 2008 v 20:06
Blog.cz je super server, na kterym si může každej založit svoje vlastní stránky, přesně podle svýho vkusu. Můžete sem dát skoro cokoliv - píšu skoro, protože i blog.cz má svoje PODMÍNKY. Je to prostě to nej místo kam můžete jít, když chcete založit web. Ale i přes to všechno má blog svoje chyby. Doslova. Zeptejte se bloggerů, co jim na tomhle serveru vadí. Odpovědi budou vypadat zřejmě takhle:
Výpadky
Samovolný mizení obrázků (najednou zmizej a jako by ani nikdy nebyly)
Design, kterej se neupravuje (prostě chcete změnit design a ten starej tam pořád zůstává)
Reklamy (i když ty už ani tolik nevaděj)
Netvrdim, že bych dokázala udělat stránky líp. Ale je přece spousta dalších serverů, kterejm to nevypadne snad ani za milion let (samozřejmě obrazně řečeno)! No jo, teď by ten, kdo tohle čte (jestli to vůbec někdo čte, jakože asi ne - tak proč to sakra vlastně píšu???) moh napsat do komentářů něco jako Když se ti tu nelíbí, proč sem píšeš? nebo podobný věci...
...
Sakra! Už zas výpadek mozku (x_x)
Budete si bohužel muset počkat, než mi zase naskočí abych mohla dopsat článek...

Mam změnit design?

1. října 2008 v 18:05
Tak sem si řikala... když už mě ty designy začínaj celkem dost bavit, nemam je měnit častějš? Přece jenom... když se to tak vezme, tak měnim design vlastně jen při změně ročního období :D To by taky mohlo znamenat, že kdybych si udělala třeba... 8 designů, vystačilo by mi to na dva roky - a to je nanic.
Takže se ptám vás, kdo byste byli tak hodný a tenhle krátkej článeček si přečetli - Mam to tak udělat? A jak často vlastně design měnit? Pište do komentářů!
Dík :)