Just listen

21. března 2009 v 12:03 | Atris M.


Tohle bych měla psát spíš na d933, ale who cares.

Štve mě (jelikož teď asi nejsem schopná ničeho jiného než vzteku a sebelítosti... což je, hlavně v tom druhém případě, docela ironie), že se nedokážu dostatečně dokopat k věcem, co bych měla ve vlastním zájmu dělat.

Když si vezmu třeba svá slavná studia (a nemyslím tím na rozdíl od dávných Římanů zájmy, ačkoli by se o tom asi dalo dlouze diskutovat) - pokusila jsem se namotivovat své líné já tím, že když na té dojebané škole vydržím, zůstanu, tak bude všechno jednodušší.
No vážně. Takové množství studentských slev v dopravě, někde i na jídle, o sektoru služeb nemluvě... To už člověku dělá v rozpočtu sakra rozdíl. A co teprve daně, pojištění, všechny tyhle sračky, kterým asi nikdy nebudu s to úplně porozumět.
A z mezilidskýho hlediska jsem studentsocka, tudíž se předpokládá, že vlastně nic užitečného nevím, takže se mě nikdo na nic neptá (snad jen občas na cestu nebo co že to teda dělám)... nádhera. Přesně to, co mi vyhovuje.
A když tu školu ještě navíc úspěšně vyjdu, dostanu jako bonus papír, na němž bude oficiálně potvrzeno, že nejsem normální. Teda, lidsky-barevně-normální, jako ti, kdo s tímhle vším vlastně nemají žádný problém.

Sečteno a podtrženo, ušetřím spoustu peněž a navrch se zase v něčích očích přiblížím božské entitě. Haha.
(Jo, a byla bych první v rodině s vysokoškolským titulem. Prý.)

Jenže.
(No není to krása, jak snadno člověk sklouzne do kondicionálu?)
Jenže...
Nemůžu se na svou umělou motivovanost pořádně zaměřit. Ne s touhle obrovskou obraznou dírou v místech, kde bych měla být já. Nedokážu se kvůli ní vyjádřit - slovně, kreativně, nijak. Jen se tak plížím kolem a doufám, že se najde někdo, komu budu k užitku.
(A když se zrovna nějakým zázrakem stane, že se mi daří nějakým svým projevem aspoň částečně popsat, co je špatně, nikdo neslyší. Nebo neposlouchá. Ignoruje. Díra se zas o něco málo zvětší a mě nezbývá než přemýšlet nad tím, jestli by vážně nebylo lepší mlčet napořád.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama