Březen 2013

Gymnazistův vzdech

27. března 2013 v 21:05 | Atris M. |  Ze života A.M., 2013-2014
Třeba se mi to jen zdá, ale mam pocit, že pokud všechno bude pokračovat tak, jak to jde teď, nebude trvat dlouho a jednoho překrásného dne někoho z "fellow patients and/or docs" v našem ústavu dlouze a (tentokrát pro změnu) hlasitě pošlu s vážnou tváří (ale možná i s trochou té nasranosti nad levým obočím) do nejzazší prdele, na jakou si v tu chvíli vzpomenu.

Potkávám denně několik plakátů nabízejících "Přípravu na maturitní testy z XYZ".
Vážení autoři, táhněte do piče. Když něco studuju, nedělám to proto, abych dokázala vyplňovat testy - dělám to proto, abych té dané věci rozuměla a pokud možno si z ní něco vzala. Nechci se připravit na test z angličtiny: chci se umět domluvit...
Nedávno jsem od někoho "místního" zaslechla dotaz, co to znamená "skinny".
Náctiletá slečno, vzhledem k tvému (od pohledu) relativně vysokého zájmu o módu od momentu vyřčení tvého dotazu prostě počítám s tím, že neuvažuješ. Rozhlídni se kolem a řekni mi, jak (co se týče postavy) chtěly vypadat všechny ty holky, co si kupovaly "skinny jeans"...
"Tohle si psát nemusíte..."
"...protože v životě musíte udělat jen jednu jedinou věc, která s takzvaným vzdělávacím procesem vůbec nesouvisí. Ale být vámi, radši bych si to napsala, protože to dám do příštího testu a veškeré námitky pošlu k ledu, protože nemůžete popřít, že jsem o tomto tématu mluvila."
Človíček, srdíčko, zdrobnělinky.
Kdo je často používá, ztrácí v mých očích status realisticky smýšlejícího člověka. Vám to možná nedává smysl, ale co na tom...
Učitelská objektivita.
Uznávám, že zbavit se subjektivního pohledu na věc může být pro někoho problém. Už jsou to tři roky, co si zvykám na skutečnost, že horší známku nebo "neklásko" člověk dostane na špatné jméno nebo špatný názor. Moje hlava to ale bohužel pořád odmítá pobrat; no, ještě štěstí, že si jméno držím v kladné polorovině.

* 22. 4. 2013: Dea dodává výstižnou fotku. Díky! ;)


Pár čar z autobusu (únor-březen)

19. března 2013 v 20:54 | Atris M. |  Na papíře 2013
Poslední dobou trávím spoustu času (rozuměj asi 2 hodiny týdně) sezením mezi přerostlými bakteriemi v hromadné dopravě. Řekla jsem si, že by nebylo na škodu aspoň pár těch minut věnovat kreslení: přinejmenším pro tu výmluvu, že za křivé tahy jsou zodpovědné nerovnosti na silnici.

Křivonoska šilhavá;
Nejdelší zastávka;
Holka s cigárem, řidič ve zpětném zrcátku;
Ruka nervózního spolucestujícího.


Poznatek měsíce: je zvláštní, jak moc může někoho zneklidnit pouhá skutečnost, že je jeho ruka někým zvěčňována. Škoda, že si nepřisedl dřív.