Červen 2013

Vážka (na vážkách)

24. června 2013 v 20:39 | Atris M. |  Na papíře 2013
(Uplynulo asi sto let - tedy hádám, že už je tak akorát čas, abych se zase jednou ozvala. Nebudu tu nijak rozebírat svoji neaktivitu, jen poznamenám, že jsem se v uplynulém půlroce rozhodla věnovat mimo jiné četbě; aktuálně je to Píseň ledu a ohně; taky ale musí konečně dojít na povinnou četbu k maturitě, která se z nějakého důvodu ohlásila už na příští rok.)


Tohle rozhodně nebyl, není a nebude první ani poslední případ, kdy jsem dostala nehoráznou chuť něco nakreslit po poslechu náhodného hudebního počinu.
První návrh vzniknul ve velikosti A5 v... eh... no, dávno při jedné z hodin konverzace v ANJ; následně jsem přišla o jednu černou A4 při pokusu o realizaci. Pokus číslo dvě už naštěstí vyšel o něco lépe. (Až na to, že vyhlíží jaksi nedokončeně. Tenhle detail můžu přinejhorším napravovat v průběhu příštích let, stejně jako u tolika jiných výtvorů...)

Co se vražedných zbraní týče, použila jsem v podstatě to samé jako v případě Abstraktního čehosi - tužku (k předkreslení), pastelky, gelovku (jen tentokrát bílou), i stejný papír.
Jako svůj úspěch beru kromě použití barev i skutečnost, že se mi podařilo vyzrát nad zákeřnými pixely - na rozdíl od výše zmíněného Čehosi to po drobné úpravě ani (moc) nezrní. Teda když člověk ignoruje vedlejší efekty uložení do JPG.


Táta se každopádně vyjádřil, že se mu vážka víc líbí vzhůru nohama...