Baletka

12. července 2016 v 13:54 | Atris M. |  Na papíře 2016
Jak jsem před nějakým tím pátkem zmínila v článku Prostě se usmívej, byla jsem požádána o obraz. Vynutila jsem si nějakou fotografii, abych se měla čeho chytit (pro dobro náhodných očí raději originál nepřikládám), a pak jsem se jí držela jen tak konečky prstů.

(Nutno podotknout, že jsem ještě pořád neobdržela jakoukoli reakci. Při posledním pokusu se mi ani nepodařilo obdarovanou osobu kontaktovat, takže nevím, jestli si obraz prostě zatím nevyzvedla, nebo to je tak špatný, že už se mnou nepromluví.)
Edit 170716: Dočkala jsem se reakce. Prý se líbí, jen rozměry jsou poněkud překvapivé. Ale poznámka o nutnosti mít extra tašku na obraz už mi připadala přehnaná. :))

Jelikož mi v zásobách pomalu vysychají nepoužívané barvy, jelikož bývá zábava dělat věci "špatně" a jelikož jsem potřebovala splnit zadání (při předání sady kreslicích uhlů: "Něco pěknýho mi namaluj."), rozhodla jsem se netradičně pro vrstvení: barevná, akrylová vrstva vespod, kresba uhlem (a později z důvodu vlastností použitých materiálů trochu i pastelkami) navrch.

A ač jsem moc hipster na to, abych kdy na co použila jakýkoli fixativ (taky je to na těch čmáranicích pak vidět, heh), uznala jsem, že u něčeho k darování by možná nebylo od věci udělat byť jen malou výjimku.

(Kdo by to byl řekl, že bude personál ve výtvarných potřebách tak zmaten, když se zeptám na možné nežádoucí důsledky použití pastelového/etc. fixativu na kresbu hozenou přes akryl.)

Kvalita dokumentace lvl "odpor k blesku mám i ve čtyři ráno", případně "překvapení! lesklé povrchy všechno odrážejí."


Zarámováno do 40×50 cm.

Note to self:
"Dvakrát měř, jednou řež" se osvědčilo. (Nebo spíš "milionkrát měř, stejně to máš křivý"...)
Příště by také nemuselo být úplně od věci brát rovnou ohled na nějaké konkrétní konečné rozměry.

(Následuje několikero WIP detailů.)


(Na tu sukni, hlavně teda na její okraje, jsem i docela pyšná. Z celého obrazu nejzábavnější část.)


Creepy WIP, ale aspoň jsou tu ostřejší detaily a (po "drobných" úpravách) i poněkud věrnější barvy.


Před barvením se mi ale stejně líbila mnohem víc...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama